Doğtat

Doğtat Cnr Fuarı İşbirliği Her Yıl Daha Da Büyüyor

Dünyanın en büyük gıda fuarı olma yolunda hızla ilerleyen ve katılımcılarına eşsiz ticari fırsatlar sunan CNR Food İstanbul, ihracatın merkezi CNR EXPO Yeşilköy’de gerçekleşmektedir.

Geçen yıl Ekonomi Bakanlığı ve İİB’nin de desteği ile hayata geçirilen UR-GE Projesi ve gıda sektörünün en büyük B2B ikili iş görüşmelerin her yıl sayısı artarak devam ediyor.

Sektördeki tüm ürün gruplarının katılımcıları ile işbirliği yapılarak nokta atışı alıcıların davet edildiği fuarın her yıl yabancı ziyaretçi sayısı artarak devam ediyor.

Özellikle son 10 yılda önemli bir başarı grafiği sergileyen Türk gıda sanayi, gayrisafi milli hasıla içerisinde 300 milyar TL’ye yaklaşan payı, 40 bine ulaşan işletmesi ve 400 bini aşan çalışanıyla ülkenin en dinamik ve üretken sektörlerinden biri konumunda.

Uluslararası pazarda gıda sektörünün; ürünlerine değer katacak yenilikçi, güvenilir, yüksek kalitede çözümler üreterek rekabet gücünün artmasına olanak tanıyacak fuarlar gıda sektörünün tarladan sofraya gelene kadarki süreçte tüm yenilik ve çeşitlerini keşfedebilecekleri küresel bir buluşma noktası olacak.